Preambule

Tyto obchodní podmínky platí v internetovém obchodě Dárek na míru – www.dareknamiru.com, který je provozován živnostníkem Jiřím J. Kohoutkem, IČO 05535123, se sídlem Okružní 471, Markvartovice, zapsaným v živnostenském rejstříku vedeném Městským úřadem Hlučín (dále jen „Prodávající“).

Kupující objednávkou potvrzuje, že se seznámil s těmito obchodními podmínkami a že s nimi souhlasí.

Charakteristika zboží

Charakteristika zboží je vždy uvedena u jednotlivých produktů. Základem Kohoutkových výrobků jsou dýhy, překližka, dřevo a kůže (případně další materiály).
Používám různé materiály včetně rozdílných barev. Pokud to není u výrobků uvedeno, nejsou vhodné  pro hru (malých) dětí.
Všechny předměty jsou vytvořeny pro interiérové použití, není-li uvedeno jinak.

Prodávaný předmět

Vyrábím vše ručně a tedy každý výrobek je originál! Fotografie jsou pouze ilustrační.
Je-li výrobek skladem a nežádá-li si v popisu objednávky zákazník nějaké úpravy (např. jiné barevné provedení), zasílám obratem hotový kus (ten který je na fotografii).

Pokud je původní předmět (ten z fotografie) již prodán:
a) vyrobím podobný, podle požádaných úprav zákazníka (např. jiné barevné provedení, velikost, tvar,…)
b) nebo prostě vyrobím podobný tomu na obrázku.

Možnosti výroby jsou široké, zákazníci mohou posílat návrhy na vlastní provedení. Inspirací jsou již dříve nabízené produkty.

Platba

Každý Kohoutkův výrobek je originál, vytvořený ručně, většinou na zakázku podle přání zákazníka. Proto je nutné, aby byl zaplacen předem v plné výši.

Bez ohledu na to, jestli si výrobek necháte poslat poštou, nebo si jej vyzvednete v Kohoutkově dílně, zaplatit musíte převodem na účet (2101095116/2010), protože v Kohoutkově dílně není evidenční pokladna (EET).

Dodací lhůta

Práce kvapná málo platná. Vyrobit kvalitní a krásný předmět/hračku je pracné, a tak může trvat i dva týdny od zahájení výroby, než vám ten váš pošlu. Kdyby to mělo trvat déle (např. při nedostupnosti materiálu, při vytíženosti mé kapacity), tak Vás budu vždy informovat. Jakmile ale prodloužený termín odsouhlasíte, nejde už od objednávky odstoupit.

Nejsem fabrika, ale poctivý řemeslník. Záleží mi na každém zákazníkovi a tak si dávám záležet na maximální kvalitě výrobku. Proto také věnuji každému výrobku patřičný čas. Výroba samotná je zahájena jakmile zákazník odsouhlasí návrh a uhradí platbu.

Způsoby dodání

Výrobky posílám přes společnost PPL, výjimečně přes Českou poštu, případně prostřednictvím osobní návštěvy při nějaké své cyklo-vyjížďce. Můžete si je také vyzvednout osobně u mě na dílně v Brně-Žabovřeskách.

Ačkoliv se ve většině případů jedná o dárky, vždy počítám s tím, že balíček nejprve otevírá zákazník (ne obdarovaný). Předměty nejsou dárkově balené a zásilka obsahuje doklad o platbě. Přejete-li si poslat dárek přímo obdarovanému, je možné se před odesláním domluvit na vhodném zabalení.

Odstoupení od smlouvy

Pozor, na Kohoutkovy výrobky neplatí obvyklá 14 denní doba pro vrácení zboží koupeného po internetu bez udání důvodu. Kdybyste nevěřili, podívejte se do §1837 občanského zákoníku, kde se píše: “Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy o dodávce zboží, které bylo upraveno podle přání spotřebitele nebo pro jeho osobu.” Při koupi berte toto v potaz.

Záruka

Na výrobky poskytuji standardní záruku. Pokud něco nedrží nebo nefunguje jak má, rád s Vámi problém vyřeším.

 

Úřednické pindy

Když si u mě objednáte, souhlasíte s tím, že budu zpracovávat a uchovávat vaše osobní údaje, a to takové, které mi poskytnete. S osobními údaji budu zacházet v souladu se zákonem č. 101/2000 Sb. a nebudu je nikomu předávat. Výjimku představují externí dopravci, kteří potřebují znát vaši adresu (telefon), aby vám mohli výrobek dovézt.

Kdyby se vám něco nelíbilo, můžete se obrátit na Českou obchodní inspekci, která se zabývá mimosoudním řešením spotřebitelských sporů. Sídlí v Praze na adrese Štěpánská 15, PSČ 120 00 a má internetové stránky www.coi.cz.

 

Děkuji vám za důvěru a přeji vám, ať radost dlouho vydrží.
Jiří J. Kohoutek